Springfree

Modré logo Springfree trampolín
10 let Záruka
Celosvětově oceněno
Zábava pro všechny

Na co si dát pozor při koupi trampolíny (7 věcí)

Jako odborníci na trampolíny vám v tomto dokumentu vysvětlíme, na co byste si měli dát při nákupu trampolíny pozor. Patří sem cena, velikost, bezpečnost a mnoho dalšího!

13 minut čtení

Na trhu je tolik různých trampolín, od levných až po špičkové, že není snadné vybrat si tu správnou.

Při nákupu trampolíny je třeba zvážit mnoho věcí, jako je bezpečnost, cena, velikost, kdo bude trampolínu používat atd.

Proto je třeba mít plán, než se rozhodnete pro model trampolíny, který bude vaší rodině dlouho sloužit.

Koneckonců koupě špatné trampolíny, která se nehodí na váš dvorek, může vést k frustraci, vyhozeným penězům nebo dokonce ke zranění vašeho dítěte.

Ve společnosti Springfree Trampolines se snažíme využít své dvacetileté zkušenosti průkopníka v oboru trampolín k tomu, abychom byli upřímným hlasem rozumu pro spotřebitele, kteří mají zájem o koupi trampolíny.

Díky našemu zázemí probereme sedm nejdůležitějších věcí, které je třeba zvážit před koupí trampolíny.

Ačkoli v textu použijeme jako příklad naše modely trampolín Springfree, diskutované body se vztahují na jakýkoli typ modelu domácí trampolíny bez ohledu na značku.

7 věcí, na které je třeba dávat pozor při nákupu trampolíny

Nyní si probereme sedm nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvážit před nákupem trampolíny:

1. Jakou velikost potřebujete?

První otázka, kterou si musíte před koupí trampolíny položit, zní: „Vejde se trampolína skutečně na mou zahradu?“

Trampolíny se vyrábějí ve velikostech od malých kulatých šesti stop až po 13 x 19 stop v průměru.

Chcete-li zjistit, zda se vám trampolína na zahradu vejde, vyberte si model, který se vám líbí, a změřte svou zahradu, abyste zjistili, kolik máte místa.

Řekněme, že máte zájem o koupi trampolíny Springfree Medium Oval. Zde jsou některé klíčové specifikace, na které byste si měli dát pozor:

Rozměry skákací plochy – 8 stop, 11 stop

Šířka trampolíny (od jedné tyče sítě k druhé) – 10 stop, 5 palců, 13 stop, 4 palce

Výška trampolíny– 9 stop

Půdorys trampolíny– 7 stop, 2 palce x 11 stop, 10 palců

Skákací plocha- 77 sq. Ft

DŮLEŽITÉ: Ačkoli to nemusí být populární, doporučujeme zajistit další bezpečnou vzdálenost obvykle asi 3-5 stop. Při měření byste také měli počítat s dodatečným prostorem. Vizuální znázornění volného prostoru naleznete v grafu níže:

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

Dále si na dvorku najděte místo bez větví, suti, plotů a svahů. Zde jsou naše doporučení pro nalezení nejlepšího místa:

 • Pokud není prostor rovný, doporučujeme, aby sklon nebyl větší než tři stupně v celém prostoru. Nedoporučujeme instalaci na místě s větším sklonem).
 • Bezpečný boční odstup 1,5 metru na všech stranách trampolíny.
 • Čistá a bez překážek nebo nečistot.

Rozměry trampolíny obvykle najdete na internetu. Pokud ne, obraťte se na společnost, o jejíž trampolínu máte zájem, a požádejte ji o rozměry.

Wer wird auf dem Trampolin springen?

2. Kdo bude na trampolíně skákat?

Model trampolíny, který si vyberete, závisí také na tom, kdo bude trampolínu používat. Budou to jen děti? Budou skákat i maminka a tatínek?

Existuje klíčové číslo, na které si musíte dát pozor a které kvalifikuje a diskvalifikuje modely trampolín pro vaši rodinu: Trampolína má nosnost jedné osoby.

Jednotlivá váhová nosnost se odvíjí od toho, jak těžcí jste a jak vysoko skáčete. Jde o to, aby skákající „nepřistáli na zemi“ (nedotkli se při skákání země). Každá trampolína je podle toho označena a v závislosti na tom, kdo ji bude používat, můžete potřebovat větší trampolínu.

Například trampolína Springfree Mini-Round má nosnost jedné osoby 175 kg. Ale řekněme, že jste rodič, který váží více než 175 liber, a chcete trampolínu používat na cvičení (podceňovaný aspekt trampolín!).

To by znamenalo, že byste se museli podívat na model trampolíny, který má vyšší jednorázovou hmotnostní kapacitu, jako je například trampolína Springfree Large Square, jejíž jednorázová hmotnostní kapacita je 220 liber.

Poznámka: Hmotnost vyšší než jednotlivá hmotnostní kapacita neznamená, že se trampolína rozbije a nebudete ji moci používat. Pokud však na trampolíně dosáhnete maximální výšky a vážíte více, než je jednotná hmotnostní kapacita, vystavujete se riziku přistání na zemi.

Bez ohledu na model trampolíny, na který se díváte, vám zjištění, kdo bude trampolínu používat a kolik váží, pomůže zúžit výběr trampolíny.

Doporučení Springfree: Pokud kupujete trampolínu pro své dítě a chcete, aby na ní vyrostlo, měli byste koupit větší model trampolíny. Zajistíte tak, že trampolína vydrží vašemu dítěti po celé jeho dětství a zajistí vám vyšší návratnost investice.

3. Jaký typ trampolíny chcete?

Na trhu jsou dva typy trampolín – tradiční pružinové trampolíny a nové bezpružinové trampolíny.

Bezpružinové konstrukce zcela odstraňují pružiny z rovnice – to je základ naší produktové řady (odtud název „Springfree“). Místo pružin používají bezpružinové trampolíny pružné kompozitní tyče, které leží pod skákací plochou a zabraňují zranění samotným výrobkem.

Tradiční i bezpružinové trampolíny nabízejí pevný skákací povrch a ve většině případů stojí tradiční trampolíny méně než bezpružinové trampolíny (více o cenách později).

Bylo však prokázáno, že bezodrazové trampolíny jsou nejbezpečnější konstrukcí trampolín na trhu, což potvrzují i nezávislé výzkumné studie.

Při výběru typu trampolíny, kterou chcete, si položte tyto otázky, které vám pomohou najít řešení:

 1. Budu mít raději levnější trampolínu s menším počtem krátkodobých bezpečnostních prvků? (Pokud jste odpověděli „ano“, zvolte trampolínu s pružinami)
 2. Mám raději dražší trampolínu s kvalitnějšími bezpečnostními prvky? (Pokud jste odpověděli „Ano“, vyberte bezpružinové)

Trampolins

4. Jak bezpečná je trampolína?

Poslední bod nás dokonale vede k dalšímu bodu: Je trampolína bezpečná? Jaké jsou některé její vlastnosti?

Zeptejte se kteréhokoli rodiče a většina z nich vám řekne, že bezpečnost je při nákupu trampolíny na prvním místě seznamu priorit, a dnešní trampolíny urazily od dob vašeho dětství dlouhou cestu.

Dnešní bezpečnostní normy uvádějí, že trampolíny by měly mít ochrannou síť, ale společnosti se nemusí striktně držet norem.

Chcete-li získat ideální a nejbezpečnější trampolínu pro svou rodinu, musíte se podívat na konkrétní bezpečnostní prvky požadované trampolíny.

Pokud se tedy poohlížíte po trampolíně Springfree, měli byste zvážit tyto vlastnosti:

 • Trampolíny Springfree používají pružné kompozitnítyče, které jsou umístěny pod skákací plochou, mimo nebezpečnou zónu.
 • Skrytý rám – Rám trampolíny Springfree se nachází hluboko pod skákací plochou – nemůžete do něj narazit.
 • Podložka SoftEdge – Společnost Springfree vyvinula tlumicí podložku SoftEdge™, která eliminuje jakékoliv tvrdé hrany na skákací ploše.
 • Ohrádka FlexiNet – Ohrádka FlexiNet trampolíny Springfree je vybavena pružnými síťovými tyčemi, které tlumí skokany a zabraňují pádům.

Při zkoumání modelu trampolíny věnujte čas bezpečnostním prvkům: Pro rodiče není nic důležitějšího než bezpečnost vašeho dítěte.

5. K čemu jinému byste mohli trampolínu využít?

Kromě skákání a spalování energie lze trampolíny využít k různým aktivitám – jak pro rodiče, tak pro děti.

Již jsme zmínili, že trampolíny mohou být skvělým zdrojem pohybu. Mezi prokázané zdravotní přínosy trampolín patří např:

 • Zlepšení zdraví srdce a kardiovaskulárního systému
 • Dobré pro zdraví kloubů
 • Rozvíjí rovnováhu a koordinaci
 • Pomáhá při hubnutí
 • Zlepšuje duševní zdraví

Kromě tréninku můžete zakoupením dalšího příslušenství rozšířit využití trampolíny o další aktivity, jako je basketbal, kempování nebo pozorování hvězd.

Například mnoho značek trampolín, jako jsou Springfree, Jumpking a Vuly, nabízí jako volitelné rozšíření basketbalovou sadu, pokud si vaše dítě chce při skákání zaházet na koš.

Pokud chcete vy a vaše rodina trampolínu využívat i k jiným aktivitám, vyhledejte si různé značky a zjistěte, jaké příslušenství můžete přidat.

6. Můžete trampolínu postavit po celý rok?

Toto hledisko je v porovnání s ostatními trochu podružnější, ale počasí ve vaší oblasti může přispět k tomu, jaký typ trampolíny nakonec koupíte.

V mnoha případech můžete trampolínu nechat venku po celý rok, bez ohledu na model. Některé jsou však náchylnější k poškození vlivem nepříznivého počasí, zejména trampolíny na pružinové bázi.

Pokud máte obavy z počasí, měli byste se podívat na vlastnosti související s povětrnostními podmínkami modelu trampolíny, o který máte zájem. Jak robustní je trampolína? Byla by náchylná k rezavění? Pokud žijete v oblastech s výskytem tornád/silného větru, jak je odolná?

Počasí by také mohlo ovlivnit typy příslušenství, které si k trampolíně pořídíte.

Pokud například žijete v místě, kde jsou letní teploty vyšší než 100 stupňů, pravděpodobně budete chtít k trampolíně zakoupit nějaký druh sluneční clony, která zajistí ochranu vaší rodiny před UV zářením.

Na druhou stranu, pokud žijete v oblasti s nízkými teplotami a sněhem, bude užitečné zakoupit kryt, který ochrání vaši trampolínu před poškozením způsobeným povětrnostními vlivy.

Pokud vás počasí znepokojuje, dejte přednost modelu, který je vybaven prvky odolnými proti povětrnostním vlivům, jako je nerezový nátěr rámu, a má příslušenství, které zmírňuje účinky nepříznivého počasí.

7. Jaká je cena trampolíny?

Nejdůležitější hledisko jsme si nechali na konec, a to záměrně.

Zatímco cena je pro mnoho lidí obvykle nejdůležitějším hlediskem, šest dříve uvedených faktorů je nejdůležitější zvážit, abyste si pořídili trampolínu, která vám bude vyhovovat a poskytne vám potěšení, bezpečnost a všestrannost, kterou od trampolíny chcete.

Po zvážení prvních šesti faktorů byste měli být schopni najít nejlepší cenu za SPRÁVNOU trampolínu.

V některých případech to může znamenat, že půjdete do prodejny, jako je Walmart, a koupíte si trampolínu za 185 EUR. V jiných případech to může znamenat nákup trampolíny za 3 700 EUR se spoustou příslušenství.

Nejprve si pomocí šesti dříve uvedených faktorů určete své cíle a na jejich základě stanovte svůj rozpočet a částku, kterou chcete za trampolínu pro svou rodinu utratit.

Je pro vás trampolína to pravé?

Po zvážení všech výše uvedených bodů se výběr správné trampolíny pro vás nakonec odvíjí od osobních preferencí.

Líbí se vám vzhled čtvercových modelů nebo oválných trampolín? Jakou barvu trampolíny si přejete?

Jakmile si to ujasníte, jste na cestě k nalezení té nejlepší trampolíny pro vaši rodinu.

Možná si však stále nejste jisti, zda se trampolína pro vaši rodinu vyplatí koupit.

To je pochopitelné; koupě trampolíny není něco, k čemu byste měli přistupovat lehkovážně. Ve společnosti Springfree Trampolines se chceme ujistit, že jste si při rozhodování, zda je pro vás trampolína vhodná, jisti.

Chcete-li si prohlédnout virtuální ukázku toho, jak by trampolína vypadala, použijte náš nástroj rozšířené reality (AR) a podívejte se, jak by trampolína zapadla do vaší zahrady.

Pokud potřebujete pomoci s rozhodnutím, který konkrétní model trampolíny je pro vás nejvhodnější, použijte náš nástroj pro výběr modelu a odpovězte na několik otázek, aby se automaticky vygenerovala trampolína, která nejlépe vyhovuje vaší situaci.

Nebo pokud se s námi chcete spojit a probrat s námi naléhavé dotazy týkající se trampolín, kontaktujte nás a jeden z členů našeho týmu se vám brzy ozve!

Přejít nahoru