Springfree

Otázky a odpovědi

Přečtěte si nejčastější dotazy týkající se trampolín Springfree nebo příslušenství k trampolínám.

1. Na jakém principu je trampolína Springfree založena?

Trampolína Springfree™ je posazena na silných prutech ze skelného laminátu, které nahrazují tradiční pružiny. Představte si mnoho rybářských prutů pevně zabodnutých dokola v zemi. Pokud je všechny ohnete směrem do středu a spojíte konce nějakým pevným materiálem, mělo by vám to, v podstatě, vytvořit trampolínu. Když by skákající dopadl na okraj, mohl by se zranit o konec prutu – velmi nebezpečné. To znamená, že místo ohnutí prutů do středu jsme je ohli na stranu. Konce prutů se mírně pod pnutím nahýbají na střed, za účelem perfektního pnutí skákací plochy. Pokud někdo dopadne na konec tohoto prutu pod napnutou podložkou, nehrozí žádné nebezpečí, protože systém prutů absorbuje sílu skoku a jen jemně je zatlačen dolů. Tento systém dodává podložce měkké a bezpečné okraje.

2. Je tato trampolína stejně pružná jako tradiční trampolíny?

Trampolína Springfree™ nabízí měkčí a plynulejší odraz, a jako celek působí stabilněji než pružinová trampolína. Pruty ze skelného laminátu jsou kvalitnější a dokážou podat lepší výkon v porovnání s pružinami. Tato trampolína je mnohem šetrnější na vaše kolena a klouby. Každý z našich modelů je přizpůsoben trochu jiné váze a užití. Náš program vám pomůže s výběrem trampolíny, která by se nejvíc hodila pro vás a vaši rodinu.

3. Jak jsou okraje trampolíny Springfree™ měkké?

Kraje nejsou tak měkké, jako je střed trampolíny. Okraje se mohou při odrazu propnout o 350 mm. Podle testování organizací USA ASTM a jejími standardy, výsledek ukazuje, že okraj naši trampolíny je více než 20 krát měkčí než jaký je požadovaný standard.

4. Jsou okraje SoftEdge™ pružné?

Okraj trampolíny Springfree™ SoftEdge™ je sestrojen tak, aby byl velice odolný a zároveň velice bezpečný při dopadu na něj. Není tak docela vytvořen jako prostor ke skákání. Není tak pružný jako střed trampolíny, ale určitou pružnost má. Pro perfektní odraz doporučujeme skákání poblíž středu podložky a okraje podložky považujte spíše jako prvek bezpečnosti, než-li prostor ke skoku.

5. Můžete si zadřít třísku z prutů ze skelného laminátu?

Všechny pruty v trampolíně Springfree™ jsou potaženy tenkým pouzdrem z plastového materiálu. Toto pouzdro ochraňuje vaše ruce od poškrábání či zadření třísky, ale také ochraňuje pruty samotné od deformace pod UV zářením.

6. Proč tato trampolína nemá po krajích ochranný lem?

Trampolína Springfree™ nemá podél okrajů ochranný lem, protože jej nepotřebuje. Samotný okraj má mnohem větší pružnost než pružinové trampolíny, které tyto změkčené okraje používají. Okraje naší trampolíny mají pružnost téměř stejnou jako trampolíny používané na olympijských hrách, jejichž okraje mají 70 mm tlusté vycpávky. Tradiční trampolíny potřebují tyto vycpávky pro prevenci před pádem na ocelový okraj nebo pádem či zachycením mezi pružinami. Testy ukázaly, že tyto kryty krajů u tradičních trampolín nedokážou ztlumit dopad tak, aby eliminovaly možnost úrazu dopadem na pružiny či ocelový rám. Tento ochranný lem také časem ztrácí své tlumící schopnosti. Konstrukce trampolín Springfree™ zcela vyloučila možnost naražení nebo přepadnutí.

7. V čem je trampolína Springfree™ a její ochranná síť jiná?

Některé trampolíny mohou mít ochranné sítě, ale je tu stále riziko pádu na nebezpečné pružiny a ocelový rám, který je ve stejné výšce jako odrazová plocha. Po pádu do ochranné sítě je vysoká možnost kontaktu s kovovým rámem a pružinami. Často se také setkáváme s ocelovými tyčemi držící tuto síť, které přináší další možné nebezpečí. Trampolína Springfree™ je jediná, která se s těmito nebezpečnými prvky vypořádala jejich kompletním odstraněním od konstrukce. Přidáním ochranné sítě FlexiNet™, která je vysoce aktivní a přizpůsobivá, jsou skákající tlumeným odrazem vráceni ke středu trampolíny bez toho, aby se museli bát kontaktu s něčím pevným.

8. Je má pružinová trampolína opravdu tak nebezpečná?

Ano! Nedávné údaje poukazují na 100.000 dětí z amerických rodin, které musely vyhledat lékařské ošetření po skákání na tradičních trampolínách. Trampolíny Springfree™ jsou jediné, které odstranily tyto nebezpečné prvky, které jsou zodpovědné za 83 % těchto případů.

9. Proč doporučujeme jen jedno dítě na trampolíně?

Pokud je na trampolíně více než jedno dítě, možnost zranění je větší. Pro zajištění bezpečí pro vaši rodinu prosazujeme pravidlo jednoho skákajícího na trampolíně.

10. Mám malou zahradu. Kolik místa potřebuji na trampolínu Springfree™?

Tyto údaje jsou dostupné vždy u každého modelu trampolíny. Stačí jít do sekce trampolíny a jednu z trampolín rozkliknout. Poté stačí scrollovat kousek dolů a tam najdete obrázky se všemi potřebnými informacemi.

11. Jaká je nosnost a váhová doporučení?

Tyto údaje jsou dostupné vždy u každého modelu trampolíny. Stačí jít do sekce trampolíny a jednu z trampolín rozkliknout. Poté stačí scrollovat kousek dolů a tam najdete obrázky se všemi potřebnými informacemi.

12. Může skokan spadnout na zem, i když je tam ochranná síť?

Naše ochranná síť nemá vlastnosti jako tvrdá odolná zeď. Síť je velice měkká a flexibilní a je tam proto, aby chránila nezkušené skokany a vrátila je v případě potřeby zpět do bezpečí – obvykle zpět do středu trampolíny. I když je FlexiNet™ ochranná síť nesprávně užita úmyslným skákáním a vrážením do vrchní části sítě ve vysoké rychlosti, její konstrukce a kvalita zaručí bezpečnost skákajícího. Síť je sestrojena tak, aby byla extrémně flexibilní a plně tvarovatelná. V případě špatného užití stále umožní skákajícímu maximální bezpečí a maximálně ztlumí jeho pád. Například, pokud má skákající 100 kg a rychlost 25 km/h a vyskočí v této rychlosti vysoko do okraje sítě, je pád kontrolovatelný a pomalý. Možný kontakt se zemí při takovém extrémním používání by byl velice mírný, protože konstrukce sítě tlumí a zpomaluje energii skákajícího. Takový dopad na zem by odpovídal přímému dopadu z 10 až 15 cm, což záleží na agresivitě skoku. Skákající tedy ucítí minimální náraz.

13. Je možné, že se pruty trampolíny Springfree™ budou pohybovat?

Na první pohled to vypadá, že se pruty ve fázi odrazu otáčí. Patentované pruty trampolíny Springfree™ ze skelného laminátu jsou navrženy tak, aby pracovaly současně jako jeden. Když skákající dopadne na podložku, tak se ohnou směrem ke středu o asi 0.3 stupně.To odpovídá 5mm ohnutí do strany, např. do boku/rotačně. Všechny ostatní pohyby prutů jsou osově symetrické nebo směřující dovnitř, směrem ke středu podložky. Těžší skokani (více než 100 kg) vyprodukují více symetrického pohybu ale méně bočního/rotačního pohybu prutů. Lehčí skokan vyprodukuje méně obou pohybů. Tento pohyb je při používání nezjistitelný a zároveň nemá absolutně žádný vliv na skákajícího.

14. Je trampolína Springfree™ odolná proti všem druhům počasí?

Ano! Trampolína Springfree™ je postavena tak aby vydržela každé počasí. Všechny komponenty jsou odolné proti všem druhům počasí, a také jsou chráněny před UV zářením.

15. Co s trampolínou v zimě?

Zákaznící, kteří žijí v zemích s chladnějším klimatem se často ptají, jak se mají o trampolínu postarat v zimě. Upřímně řečeno, žádné zvláštní pokyny pro údržbu v zimě nejsou. Pouze v případě, že se na trampolíně nashromáždí větší množství sněhu, je třeba tento sníh odstranit. Pro zimní měsíce doporučujeme sundat síť, což zabere cca 5 minut, a použít krycí plachtu s odvodňovacím otvorem uprostřed. Ten zaručuje odtok vody z tajícího sněhu. Ta následně nezamrzá a nezatěžuje skákací plochu. Pro odstraňování sněhu z trampolíny nepoužívejte lopatu ani jiné kovové nářadí. Tímto byste mohli poškodit skákací plochu a bezpečnostní síť. Zazimování a uvedení trampolíny zpět do provozu vám zabere 5 až 10 min. Trampolína Springfree™ je konstruována ze součástek a komponentů pro každé počasí včetně nerezavějících laminátových prutů – odolné polypropylenové skákací plochy a bezpečnostní sítě. Nezáleží na tom, ve které zemi a klimatu žijete – trampolínu Springfree™ si můžete užívat celý rok.

16. Lze trampolínu ukotvit?

Trampoliny Springfree™mají mezi srovnatelně velkými trampolínami nejvyšší poměr mezi váhou a její plochou, nicméně extrémní povětrnostní podmínky se silným a nárazovým větrem mohou trampolínu nadzvednout, případně převrátit. Pro ještě větší stabilitu poskytujeme speciální kotvy. Ty jsou testovány pro odolnost 900 N.

Přejít nahoru