fbpx ...

Tento průvodce vám pomůže pochopit rozdíly mezi zemními trampolínami a trampolínami nad zemí. Naučíte se o výhodách a nevýhodách obou typů, což vám umožní učinit informované rozhodnutí!

Čtení trvá 11 minut.

Jedním z hlavních faktorů, které musíte při koupi trampolíny zvážit, je, zda chcete, aby trampolína byla instalována do země, nebo nad zemí. Existují značné rozdíly mezi zemními trampolínami a trampolínami nad zemí a je důležité, abyste tyto rozdíly před nákupem pochopili. Rozhodnutí o typu trampolíny, kterou chcete, je potenciálně nejdůležitější částí nákupu správné trampolíny.

Vybrání špatného typu trampolíny může vést k mnoha problémům: plýtvání penězi, méně esteticky působivé zahradě a nejvíce dopadově, zvýšenému riziku úrazu pro vaše malé skokany. Proto chceme využít naše desetiletí zkušeností jako inovátor a výrobce bezpružinových trampolín k tomu, abychom si před nákupem vyjasnili téma zemních versus trampolín nad zemí a zajistili, aby jste si vybrali ten správný typ pro vaši rodinu.

V tomto článku se podrobně podíváte na to, jak se zemní trampolína liší od trampolíny nad zemí v faktorech jako je instalace, cena, estetika, bezpečnost a další. Po přečtení tohoto článku se budete cítit informovaní a sebevědomí ohledně toho, který typ trampolíny by pro vás a vaši rodinu byl nejlepší. Dovolte nám říci, skočme do toho (slovní hříčka zamýšlena)!

Co je zemní trampolína?

Před tím, než se dostaneme k rozdílu mezi oběma typy, začneme definicemi obou typů trampolín, začínající s trampolínami zemními.

Zemní trampolína, jak už název napovídá, je trampolína, která je instalována do země namísto toho, aby byla nad zemí.

Příklad zemní trampolíny pomocí Trampolines Inground:

Pokud je zemní trampolína instalována do země, znamená to…

Co je trampolína nad zemí?

Ano, uhodli jste! Trampolína nad zemí je přesným opakem zemní trampolíny: leží na zemi místo toho, aby byla instalována do země.

Příklad trampolíny nad zemí:

I když se definice obou typů trampolín zdají být zjevné a banální, vyžadují si mnohem hlubší zkoumání, abychom viděli skutečný dopad výběru jednoho typu před druhým.

To, jak se rozhodnete nainstalovat svou trampolínu, ovlivňuje mnoho věcí, a v následujících sekcích budeme tyto rozdíly podrobně rozebírat.

7 rozdílů mezi zemními a trampolínami nad zemí

Existuje sedm hlavních rozdílů mezi zemními trampolínami a trampolínami nad zemí. Začneme základním rozdílem (instalace) mezi oběma typy, než budeme diskutovat o dalších komponentech, které následují po instalaci:

1.Instalace

Jak již víte, základní rozdíl mezi zemními a trampolínami nad zemí souvisí s instalací: Ale jak to vypadá v praxi?

Zemní trampolíny vyžadují větší investici do peněz, času a prostoru, protože je nutné je instalovat do země. Jsou to závazek pro zahradu, podobně jako bazén nebo ohniště.

Podívejte se na obrázek níže pro instalaci zemní trampolíny (pomocí Trampoline Holes):

Instalace zemní trampolíny obvykle vyžaduje najmutí profesionála, protože je potřeba:

  • vykopat jámu
  • ujistit se, že je správně strukturována
  • nastavit správné odvodnění

Vzhledem k pokročilosti instalace bude proces instalace zemní trampolíny delší než u trampolín nad zemí.

Pro srovnání, Springfree Trampoline (navržený pro instalaci nad zemí) trvá 2-3 hodiny na plné sestavení.

Na druhé straně může instalace zemní trampolíny trvat několik dní až týdnů, a protože obvykle potřebujete najmout profesionála, může být závislá na tom, jak efektivní jsou instalatéři.

Dalším převažujícím faktorem instalace zemní trampolíny je to, že zvyšuje celkovou cenu nákupu trampolíny kvůli složitosti instalace. V následující části se dotkneme rozdílů v cenách mezi oběma typy.

Instalace: nad zemí > zemní

2. Cena

Díky složitosti instalace zemní trampolíny se přidává k celkové ceně trampolíny.

Cena zemní trampolíny se může pohybovat od 1500-5000 dolarů nebo více, zatímco trampolína nad zemí se může pohybovat od 100-4 500 dolarů nebo více v závislosti na typu a kvalitě trampolíny.

Cena trampolíny je ovlivněna mnoha faktory, takže pokud chcete vidět podrobný průvodce, kolik stojí trampolíny, podívejte se na článek, který rozkládá všechny hlavní faktory, které tvoří celkovou cenu trampolíny.

Cena: nad zemí > zemní

3. Estetika

První dva rozdíly šly proti možnosti zemní trampolíny, ale tento další rozdíl je zřejmě ve prospěch instalace trampolíny do země.

Zatímco krása je subjektivní, převládající myšlenka o trampolínách nad zemí je, že mohou ubrat z estetiky vaší zahrady. To platí zejména pro méně drahé trampolíny, které můžete najít v obchodě.

Alternativně jsou zemní trampolíny pro mnoho lidí považovány za vizuálně atraktivnější volbu, protože zabírají méně místa a nevynikají tolik jako trampolíny nad zemí.

Příklad zemní trampolíny s obvodem (pomocí JumpSport):

Estetika: Zemní > Nadzemní

4. Bezpečnost

Když se zeptáte jakéhokoli rodiče nebo dozorce, hlavním zájmem téměř všech z nich ohledně trampolín bude bezpečnost.

Pokud jde o typické zemní versus nadzemní trampolíny, zemní trampolíny se mezi oběma typy obvykle považují za bezpečnější volbu. To však přináší určité podmínky.

Než vysvětlíme, proč jsou zemní trampolíny obvykle považovány za bezpečnější volbu, objasníme, že díky tomu, že je trampolína na úrovni země, eliminují zemní trampolíny nejčastější příčinu úrazů u skokanů na trampolíně, kterou jsou pády.

I když mají téměř všechny moderní nadzemní trampolíny síťové obaly, stále existuje šance, že skokan může skrz síť spadnout, pokud není dostatečně odolná, aby unesla dopad skokana, což může vést k pádu.

Nicméně, to je jen jeden prvek diskuse o bezpečnosti trampolíny: Zemní trampolíny jsou stále navrženy s kovovými pružinami a kovovým rámem. Pokud však spadnete na jeden z těchto komponent, může dojít k zranění.

Stále se můžete zranit, pokud nedodržujete bezpečná pravidla při skákání – jako například, když skáče příliš mnoho lidí na trampolíně najednou. (Springfree doporučuje pravidlo “jeden skokan najednou”).

Může se tvrdit, že nadzemní trampolíny obsahující bezpečnostní prvky jako například pokročilý systém obalu, skrytý rám a kompozitní tyče místo pružin jsou stejně nebo dokonce bezpečnější než zemní trampolíny.

Tyto typy nadzemních trampolín (jako např. naše Springfree trampolíny) však patří mezi dražší. Ačkoliv kvalita trampolíny má velký vliv na určení její bezpečnosti, typická zemní trampolína je bezpečnější než typická nadzemní trampolína kvůli eliminaci pádových úrazů.

Bezpečnost: Zemní > Nadzemní

5. Trvanlivost

Trvanlivost, nebo také životnost trampolíny, je další důležitou věcí, na kterou kupující myslí při výběru trampolíny.

Stejně jako bezpečnost, lepší volba mezi zemními a trampolínami nad zemí může záviset na kvalitě trampolíny. Můžete tvrdit, že vysoká kvalita trampolín nad zemí je stejně trvanlivá jako zemní trampolíny.

Nicméně, pokud se dostanete k levnějším trampolínám nad zemí, narazíte na více problémů s trvanlivostí než u zemních modelů.

Protože jsou zemní trampolíny instalovány do země, mohou lépe odolávat silným větrným podmínkám než tradiční trampolíny nad zemí. Nemusíte se obávat, že by vaše zemní trampolína odletěla při silném větru.

Navíc nebudou zemní trampolíny podléhat poškození sluncem nebo korozi, které mohou trpět trampolíny nad zemí.

Trvanlivost: Zemní > Nadzemní

6. Flexibilita

Dalším rozdílem mezi typy trampolín je jejich schopnost být snadno přemístěny, pokud je to potřeba.

Představte si, že chcete provést úplnou změnu v zahradě a chcete přemístit trampolínu na jiné místo.

Pokud máte trampolínu nad zemí, bude tento proces poměrně snadný. Použijete posuvné kola nebo necháte několik lidí přenést trampolínu na nové místo.

Ale pokud je vaše trampolína instalována do země, nemůžete ji snadno přemístit. To by znamenalo, že musíte začít s novým procesem instalace (což není ideální pro nikoho).

Je to také otravné, pokud se přestěhujete do jiného domu: protože je trampolína v zemi, musíte se spoléhat na pomoc profesionálů a úpravy krajiny, aby byla trampolína vyjmuta ze země a zahrada byla obnovena do původní podoby.

Zemní trampolína je trvalou strukturou v zahradě. Pokud ji v budoucnu budete chtít přesunout, bude to stát peníze.

Flexibilita: Nadzemní > Zemní

7. Přístupnost

Sedmým rozdílem, na který se v tomto článku zaměříme, je přístupnost neboli to, jak snadné je dostat se dovnitř a ven z trampolíny.

Tady není třeba mnoho vysvětlovat: Protože jsou zemní trampolíny na úrovni země, budou snadněji dostupné než trampolíny nad zemí.

U trampolín nad zemí možná budete muset použít žebřík a budete muset otevírat a zavírat síť, abyste se dostali dovnitř a ven z trampolíny.

Přístupnost: Zemní > Nadzemní

Který typ trampolíny je pro vás ten pravý?

Už jste viděli všechny hlavní rozdíly mezi zemními a trampolínami nad zemí.

Nyní můžete učinit informované rozhodnutí o tom, který typ trampolíny je pro vás nejvhodnější.

Z naší zkušenosti v průmyslu trampolín vám můžeme říci, že trampolíny nad zemí jsou obecně oblíbenější, protože jsou cenově dostupnější a snadněji se instalují.

To ale neznamená, že by každý měl kupovat trampolínu nad zemí. Jak jste viděli v rozdílech mezi oběma typy, existují určité věci, jako jsou estetika, prevence pádových úrazů, trvanlivost a dostupnost, ve kterých zemní trampolíny vynikají.

Naše rada? Stanovte si své cíle, srovnejte je s vaším rozpočtem a najděte pro sebe tu nejlepší trampolínu.

Je to docela široké tvrzení. V Springfree Trampoline se snažíme objektivně informovat o tom, co potřebujete, abyste si koupili tu nejlepší trampolínu pro vaši rodinu. S tím řečeno, máme pro vás nějaký obsah, pokud chcete jistý způsob, jak si stanovit své cíle.

Typ trampolíny, který chcete, půjde dlouhou cestou k určení, která trampolína je pro vás ta správná. To je ale jen první faktor, který musíte posoudit.

Před tím, než si vyberete trampolínu, která vám přinese spoustu radostných okamžiků a co nejméně problémů, musíte zvážit další aspekty.

Přečtěte si náš blog o sedmi věcech, které je třeba zvážit při nákupu trampolíny, použijte ho k tomu, abyste si stanovili své cíle a zajistili si svou ideální trampolínu hned napoprvé.

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, poskytování sociálních médií a analýze naší dopravy. Také sdílíme informace o vašem používání našich stránek se sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.