fbpx ...

Ptáte se sami sebe: “Jak velkou trampolínu potřebuji?” V tomto článku máme pro vás všechny odpovědi s odbornými tipy a upřímným názorem!

Před čtením tohoto článku si můžete položit otázku: “Jak velkou trampolínu potřebuji?” Tato otázka je velmi častá mezi spotřebiteli, kteří hledají trampolínu. Koupě nesprávné velikosti trampolíny by mohla mít několik důsledků, z nichž žádný není ideální:

 1. Trampolína, která se nevejde do vaší zahrady.
 2. Trampolína, která nemůže bezpečně unést váhu skokanů.
 3. Trampolína, kterou vaše dítě přeroste a nebude ji moci používat.
 4. Trampolína, na které je omezený prostor pro skákání nebo provádění triků.

V tomto článku vám poskytneme objektivní návod, jak vybrat správnou velikost trampolíny pro vaši situaci. Nejprve si projdeme různé velikosti trampolín, které můžete koupit, a poté se podrobněji podíváme na to, jak vybrat správnou velikost trampolíny pro vás a vaši rodinu.

U Springfree Trampoline věříme, že trampolíny by měly neustále poskytovat radostné okamžiky, ne bolesti hlavy. Vytvořili jsme bezpružinovou trampolínu a desetiletí jsme pomáhali spotřebitelům zjistit správnou velikost trampolíny k nákupu. Po přečtení tohoto článku byste se měli cítit zcela sebevědomě při rozhodování o velikosti trampolíny, kterou potřebujete pro svou situaci.

Různé velikosti trampolín

Začněme tím, že si projdeme různé velikosti venkovních trampolín, ze kterých můžete vybírat pro svou další trampolínu, začínající od nejmenší do největší:

Malé trampolíny

  • Trampolíny o velikosti 6 stop (1,8 m) – Nejmenší běžná velikost venkovní trampolíny, trampolíny o velikosti 6 stop jsou vhodné pro zahrady, které jsou těsné na prostor a chtějí trampolínu pro děti ve věku 6-8 let.
  • Trampolíny o velikosti 8 stop (2,4 m) – O krok výše jsou trampolíny o velikosti 8 stop, které jsou také na menší straně a jsou určeny pro menší zahrady s dětmi ve věku 6-10 let.

  Podívejte se na Springfree Mini-Round Trampoline, abyste viděli, jak vypadá trampolína o velikosti 6 stop.

  Podívejte se na Springfree Compact Oval Trampoline, abyste viděli, jak vypadá trampolína o velikosti 6 stop x 9 stop.

  Střední trampolíny

 • Trampolíny o velikosti 10 stop (3 m) – První středně velká velikost trampolíny. Trampolíny o velikosti 10 stop jsou vhodné pro středně velké zahrady a mohou být použity i pro děti i dospělé.
 • Trampolíny o velikosti 12 stop (3,7 m) – Trampolíny o velikosti 12 stop patří mezi nejčastěji kupované velikosti trampolín. Jsou vhodné pro středně velké nebo větší zahrady.

  • Trampolíny o velikosti 16 stop (4,9 m) – Poslední běžná velikost venkovní trampolíny je trampolína o velikosti 16 stop, která je vytvořená především pro velké zahrady a pro rodiny, které potřebují mnoho místa pro skákání.

  Podívejte se na Springfree Jumbo Square Trampoline, abyste viděli, jak vypadá trampolína o velikosti 14 stop.

  • Trampolíny o velikosti 14 stop (4,3 m) – Trampolíny o velikosti 14 stop jsou také jednou z nejčastějších venkovních velikostí trampolín pro větší zahrady, které jsou vhodné pro skokany všech věkových kategorií.

  Podívejte se na Springfree Jumbo Oval Trampoline, která není zcela 16 stop, ale dá vám představu o tom, jak vypadá extra velká trampolína:

  3 kroky k výběru správné velikosti trampolíny

  Nyní, když jste se dozvěděli o běžných velikostech venkovní trampolíny, pojďme se podívat na kroky k výběru správné velikosti pro vaši zahradu:

  1. Změřte svou zahradu

  Prvním krokem, který je nutné dokončit před jakýmkoli jiným, když se snažíte zjistit, kterou velikost trampolíny si vybrat, je měření velikosti vaší zahrady.

  Je důležité tuto část nepodcenit, takže se podívejme, jak správně změřit svou zahradu pro trampolínu:

  Jak změřit trampolínu

  Krok #1: Nejprve najděte místo ve vaší zahradě, kde chcete umístit trampolínu. Doporučujeme najít oblast, která je bez větví, odpadků, plotů a svahů. Zde jsou některá další doporučení pro nalezení místa:

  • Najděte místo, které je rovné a rovnoměrné (pokud nemáte rovnou plochu, doporučujeme, aby stoupání/sklon nebyl větší než tři stupně v celém prostoru. Nedoporučujeme instalaci trampolíny tam, kde je svah větší než to).
  • Bezpečný boční prostor 3-5 stop na všech stranách trampolíny.

  Krok #2: Poté vezměte svou měřící pásku a změřte délku a šířku oblasti, kde chcete umístit trampolínu.

  Krok #3: Jakmile máte měření, přidejte 3-5 stop na všechny strany k celkové velikosti, abyste měli dostatek prostoru pro bezpečné umístění trampolíny na požadovaném místě. (Doporučujeme, aby každá svislá překážka, jako je plot, kůlna nebo strom, měla 3-5 stop prostoru na volné ploše.)

  Zde jsou některé důležité věci, na které si pamatovat při měření vaší zahrady pro trampolínu:

  • Ne všechny trampolíny jsou stejné, pokud jde o prostor: tradiční trampolína s pevnými kovovými tyčemi a nepružnou

  Důležité věci, na které si musíte dát pozor při měření vaší zahrady pro trampolínu:

  Ne všechny trampolíny jsou stejné, pokud jde o prostor: Tradiční trampolína s pevnými kovovými sloupy a nepružnou sítí bude potřebovat méně prostoru než trampolína s pružnou sítí a rolí na oplotě, jako je Springfree Trampoline. Uvažujte o designu trampolíny při měření.

  To, kolik prostoru na oplotě trampolína potřebuje, závisí na doporučení výrobce trampolíny pro prostor na oplotě. Kontaktujte výrobce, abyste zjistili další prostor, který byste měli zahrnout při měření pro trampolínu.

  To, kolik prostoru potřebujete, může také záviset na tom, kdo na trampolíně skáče. Pokud se vaše dítě snaží být gymnastou a pravidelně cvičí na trampolíně přemety a triky, mohli byste chtít vytvořit více prostoru než pro dítě, které používá trampolínu k hraní basketbalu.

  Na konci dne je to vaše rozhodnutí, kolik prostoru chcete pro trampolínu vytvořit: Pokud jste spokojeni s množstvím prostoru, který jste přidělili trampolíně, postupujte podle svého uvážení. Přesto existuje riziko zranění, pokud není správně zohledněn dostatečný prostor na oplotě.

  Měli byste také zvážit, který tvar trampolíny se nejlépe hodí do vaší zahrady. Některé běžné tvary trampolíny zahrnují kulatou, čtvercovou, obdélníkovou a oválnou.

  Zde je vizuální reprezentace toho, jak vypadá 5 stop prostoru na oplotě na každé straně.

  Rozhodněte, kdo bude trampolínu používat

  Dalším důležitým krokem, který musíte udělat při rozhodování o velikosti trampolíny, kterou chcete koupit, je posouzení toho, kdo bude pravidelně skákat na trampolíně.

  Zvláště důležité je věnovat pozornost tomu, co se nazývá nosností pro jednoho skokana nebo hmotností jednoho uživatele. Tento metrický údaj stanovený výrobcem vám umožní bezpečné skákání bez propadnutí. Vypočítá se tak, že se vezme očekávaná výška, kterou skokan dosáhne, a jeho váha.

  Například naše Springfree Jumbo Square Trampoline má nosnost pro jednoho skokana 67 m. Pokud vážíte 67 m a dosáhnete na trampolíně maximální výšky, nebudete ohroženi “propadnutím” nebo padáním skrze trampolínu.

  Pokud vážíte více než 67 m, máte zvýšené riziko propadnutí. To neznamená, že na trampolíně nemůžete skákat, pokud vážíte více než nosnost; znamená to pouze, že existuje riziko propadnutí, pokud dosáhnete větší výšky.

  • Co dělat: Zjistěte hmotnost všech potenciálních skokanů a najděte trampolínu, která bezpečně unese jejich váhu. Váhové kapacity trampolín by měly být dostupné online na webových stránkách výrobce. Pokud máte jakékoli dotazy, můžete se obrátit přímo na společnost, u které chcete trampolínu zakoupit.

  Pokud kupujete trampolínu pro své dítě, musíte také myslet na jeho možný růst, až bude starší. Pokud máte devítileté dítě a chcete, aby mělo trampolínu, na které bude skákat po zbytek svého dětství, pravděpodobně nebudete chtít koupit trampolínu o délce 8 stop. Za pár let z ní totiž pravděpodobně vyrostou.

  Proto se vyplatí koupit větší trampolínu (za předpokladu, že máte potřebný prostor), pokud si plánujete trampolínu ponechat na delší dobu. Tím zajistíte, že nebudete muset kupovat další trampolínu, až vaše dítě potřebuje více místa na skákání. Přemýšlejte o trampolíně jako o oblečení: Je lepší koupit něco, do čeho vaše dítě může vyrůst, než z čeho vyroste v krátké době!

  1. Zvažte všechny ostatní faktory

  První dva kroky vám poskytnou technické informace, které potřebujete k nalezení trampolíny správné velikosti. Nyní je čas zaměřit se na všechny ostatní faktory.

  Jakmile zjistíte velikost trampolíny, kterou potřebujete, položte si tyto otázky, abyste našli ideální trampolínu:

  • Jaký typ trampolíny chcete – s pružinami nebo bez pružin, nadzemní nebo podzemní?
  • Jak bezpečná je trampolína?
  • Je trampolína vyrobena z kvalitního materiálu, který zajistí její dlouhou životnost po celé dětství?
  • Vydrží tato trampolína roky skákání a povětrnostní podmínky, aniž by se rozbila?
  • Jaká je konstrukce trampolíny? Bude na vaší zahradě vypadat dobře?
  • Má trampolína dobré uživatelské recenze?
  • A konečně, jaká je cena trampolíny? Je v rámci vašeho rozpočtu?

  Další faktory, které je třeba zvážit: Záruka, instalace, zákaznický servis a příslušenství k trampolínám.

  Pokud chcete tyto body podrobněji rozebrat, podívejte se na náš článek Sedm věcí, které je třeba zvážit při nákupu trampolíny.


 • Která trampolína je pro vás ta pravá?

  Určení správné velikosti trampolíny je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které musíte udělat při hledání té správné.

  S těmito kroky, které jste se dnes naučili, spolu s běžnými velikostmi venkovních trampolín byste měli být schopni rozhodnout, jakou velikost trampolíny budete potřebovat.

  Nemyslíte si ale, že by bylo skvělé, kdybyste si mohli trampolínu na dvoře skutečně prohlédnout předtím, než se rozhodnete ji koupit?

  Díky technologii rozšířené reality (AR) si nyní můžete nechat předvést, jak by se trampolína hodila na váš dvůr.

  A co je nejlepší? Je to zdarma a stačí k tomu jen chytrý telefon.

  Vyzkoušejte náš nástroj AR Tool, postupujte podle tří jednoduchých kroků a podívejte se na přesné zobrazení, jak by se trampolína hodila na váš dvůr.

  Pokud máte další otázky ohledně toho, jakou velikost trampolíny si koupit, naši odborníci jsou připraveni vám pomoci. Kontaktujte nás a některý z členů našeho týmu se vám brzy ozve!

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, poskytování sociálních médií a analýze naší dopravy. Také sdílíme informace o vašem používání našich stránek se sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.