fbpx ...

Podívejte se na těchto 16 zábavných her na trampolíně pro děti i dospělé – od rodinných her, jako je horký brambor, až po energické aktivity, které zlepšují obratnost!

15 minut čtení

Ve světě, kde se rodiče snaží dostat své děti ven a k aktivitě, nabízejí trampolíny vzrušující způsob, jak dosáhnout obojího.

Trampolíny jsou základem dětství již od poloviny 20. století a i ve světě obrazovek obstály ve zkoušce času.

Jedním z hlavních důvodů? Trampolíny mohou sloužit jako ústřední centrum zábavy pro děti všech věkových kategorií při hrách venku.

Ve společnosti Springfree Trampoline si vážíme malých okamžiků, které trampolíny poskytují. Okamžik, kdy maminka závodí s dcerou na trampolíně, nebo okamžik, kdy se skupina kamarádů rozhodne uspořádat vlastní Slam Dunk Contest, nebo okamžik, kdy si celá rodina užívá pozorování hvězd z pohodlí trampolíny.

Na trampolíně se opravdu nedá dělat nic jiného než zábavy, a to včetně všech zábavných her, které si na trampolíně můžete zahrát.

Ať už jste sami, s kamarádem nebo s celou rodinou, při hraní her na trampolíně budete skákat až do západu slunce. A možná i trochu potom.

V tomto článku si projdeme 16 zábavných her, které můžete hrát na trampolíně, ať už jste jakéhokoli věku! Uvidíte spoustu klasických her, nové, které jsme vymysleli, a všechno mezi tím.

Bezpečnostní tipy pro trampolíny

Než se pustíme do veškeré zábavy, chceme si krátce projít několik tipů, jak bezpečně hrát hry na trampolíně:

Tip č. 1: Při skákání na trampolíně doporučujeme dodržovat pravidlo “jeden skokan najednou”.

(Pokud na trampolíně skáčou dva nebo více skokanů najednou, hrozí nebezpečí zranění. Pokud se rozhodnete nechat na trampolíně více skákajících, je nejlepší, aby na ně v blízkosti dohlížel dozor, který zajistí bezpečnost skákajících).

Tip č. 2: Ujistěte se, že je trampolína umístěna na bezpečném místě na dvoře.

(Doporučujeme mít kolem trampolíny 3-5 stop volného prostoru.)

Tip č. 3: U všech trampolín je uvedena hmotnostní kapacita pro jednoho skákajícího, kterou je třeba dodržovat z bezpečnostních důvodů. Váhová kapacita pro jednoho skokana závisí na tom, jak jste těžcí a jak vysoko skáčete.

(**Tady je příklad váhové kapacity pro jednoho skokana: Řekněme, že vážíte více než 100 kg a trampolína, kterou máte, má hmotnostní kapacitu 100 kg. Na trampolíně můžete stále skákat, ale pokud dosáhnete maximální výšky na trampolíně, riskujete, že se dostanete na dno (tj. dotknete se země).

Každý by měl mít možnost se na trampolíně bavit, ale dodržování základních bezpečnostních postupů při skákání na trampolíně zajistí, že se budete bavit i nadále a nebudete muset náhle na pohotovost.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

16 nejlepších her na trampolíně

Nyní přichází ta dobrá část: Zde je 16 zábavných her, které si můžete zahrát na trampolíně!

1. Opice uprostřed

Požadavky: Všichni potřebujete: nějaký druh míče

Jak na to: Dva lidé se bezpečně postaví k okrajům trampolíny a jeden z nich drží v ruce míč. Osoba uprostřed bude “opičkou”, která se snaží míč chytit, když ho obě osoby na okrajích trampolíny hází. Jakmile “opička” míč chytí, stane se nyní “opičkou” osoba, která míč hodila jako poslední.

Zábavný tip: Ať někdo vede skóre, a kdo se stane “opičkou” nejméněkrát, je vítěz!

2. Soutěž ve skoku

Požadavky: Žádné

Jak na to: Určete osobu (nebo více osob) jako rozhodčí a nechte jednoho skokana po druhém jít na trampolínu a předvést svůj nejlepší skok. Rozhodčí pak skok ohodnotí na stupnici 0-10. Proveďte libovolný počet kol a kdo bude mít na konci nejvyšší skóre, vyhrává!

Zábavný tip: Pokud máte u trampolíny dospělé i děti, nechte dospělé hodnotit první kolo a pak si to vyměňte – ať děti hodnotí dospělé podle jejich skokanských schopností! (Dospělí: Nezapomeňte se nejprve protáhnout…)

3. Soutěž ve smečování

Požadavky: Trampolínová obruč a míč

Jak na to: K tomu budete potřebovat trampolínovou basketbalovou obruč. Podobně jako v minulém případě nechte jednoho skokana provést smeč na obruči trampolíny a nechte ho (je) hodnotit na stupnici od 0 do 50 bodů. Na konci soutěže vyhrává ten, kdo získá nejvíce bodů!

Zábavný tip: Pokud jste fanoušky basketbalu, předstírejte, že jste se převtělili do svého oblíbeného hráče, a předveďte jeho oblíbený smeč!

Pokud vás zajímá, zda je basketbalový koš vhodný pro vaši trampolínu, podívejte se na naši obruč FlexrHoop.

4. HORSE

Požadavky: V případě potřeby můžete na basketbalovém hřišti umístit i hřiště na míč: Obruč na trampolínu a míč

Jak na to: Vezměte si na pomoc trampolínu a nacvičte si ji: Zde je další pro vás, milovníky basketbalu. Chcete-li hrát HORSE, nechte jednu osobu, aby se pokusila vystřelit na obruč. Pokud se jí to podaří, musí druhá osoba provést přesně stejný hod na stejné místo, jinak dostane písmeno. Pokud se osoba před vámi netrefí, můžete se pokusit o vlastní střelu. Jakmile hráč získá dostatečný počet písmen pro hláskování “HORSE”, je vyřazen. Poslední, kdo nebyl vyluštěn, je vítěz!

Zábavný tip: Buďte kreativní při pokusech o střelu. Vyjděte mimo trampolínu nebo se dokonce otočte směrem od branky a vystřelte bez pohledu!

Pokud potřebujete basketbalový koš na trampolínu, podívejte se na náš seznam nejlepších basketbalových košů na trampolínu, které si letos můžete koupit.

5. Bubble Pop

Požadavky: Bubbles

Jak na to: Tato hra je jednoduchá a může se hrát samostatně nebo s ostatními. Nechte někoho (nebo sebe) fouknout co nejvíce bublinek do vzduchu. Vaším úkolem je praskat všechny bublinky před tím, než odletí pryč.

Zábavný tip: Každou hru se snažte překonat své maximum prasknutých bublinek!

6. Crack the Egg

Požadavky: Žádné

Jak na to: Tuto hru mohou hrát děti různého věku. Jedna osoba sedí v prostředku trampolíny s koleny k hrudníku a rukama kolem nohou. Je označena jako “vejce”. Cílem ostatních skákajících je “rozlomit” vejce při skákání kolem něj. Kdo udrží pozici nejdelší dobu, vyhrává.

Zábavný tip: Před každým kolem nastavte časovač a zapište čas každého hráče, abyste si mohli zaznamenat skóre.

7. Balance Test

Požadavky: Žádné

Jak na to: Tato hra je skvělá pro jednoho hráče a může ji hrát jak dítě, tak dospělý. Nastavte časovač a proveďte různé výzvy na rovnováhu, jako je stání na jedné noze nebo držení pozice plank. Zkuste tuto hru jednou týdně a zaznamenejte si své časy, abyste viděli, jak se zlepšujete.

Zábavný tip: Odměňte se za dosažení určitého milníku. Například pokaždé, když udržíte pozici po dobu jedné minuty, dostanete sladkou odměnu (ale možná byste měli stanovit maximální limit).

8. Chalk Games

Požadavky: Křída

Jak na to: Na trampolíně můžete hrát mnoho zajímavých her, které jsou zábavné hlavně pro menší děti. Zde je několik příkladů:

Na trampolíně nakreslete křídou místnosti a hrajte si na domeček.

Nakreslete křídou na podložku závodní dráhu a závoděte s autíčky.

Nakreslete křídou hopsadlo a hrajte si.

Napište abecedu a čísla křídou na podložku zaškrábaně, vyvolávejte je a nechte děti skákat na správnou odpověď.

Nakreslete scénu z oceánu, oblohy nebo vesmíru a předstírejte, že jste hlubinný potápěč, superhrdina nebo astronaut.

Zábavný tip: Po skončení skákání křídou nezapomeňte trampolínu očistit vodou a mýdlem, aby byla připravena na další skákání!

9. Vyhněte se balónku

Požadavky: Balónky s vodou: Potřebujete: balónky s vodou

Jak na to: Tato hra je určena pro horké letní dny. Vezměte několik balónků s vodou a nechte jednu osobu stát na vnější straně trampolíny, zatímco druhá osoba bude skákat na trampolíně. Cílem je, aby se skákající při skoku vyhnul zásahu balonkem s vodou.

Zábavný tip: Nastavte časovač na určitou dobu, a pokud během této doby skokan ještě nebyl zasažen, může bez odvety hodit balónek s vodou na házejícího (ne však do oblasti hlavy nebo obličeje.).

10. Módní přehlídka

Požadavky: Žádné

Jak na to: Módní přehlídka je skvělý způsob, jak zkombinovat zábavu na trampolíně a zároveň předvést svůj styl. Nechte někoho, aby byl porotcem, zatímco děti i dospělí se budou procházet ve svém oblíbeném/nejpodivnějším oblečení. Hodnoťte na stupnici od 1 do 10 a ten, kdo bude mít po skončení nejvyšší skóre, je vítěz!

Zábavný tip: Stanovte kategorie pro každé kolo. Například v prvním kole musí mít všichni na sobě nejprofesionálněji vypadající oblečení. V dalším kole musí mít každý na sobě své nejbarevnější oblečení. Střídejte to!

11. Telefon

Požadavky: Žádné

Jak na to: Tohle je další klasická hra, která může být zábavná pro celou rodinu nebo skupinu přátel. Nechte jednu osobu začít skákáním a poté skončit pózou. Další osoba pak skáče a kopíruje tuto pózu, ale poté přidá svou vlastní. Hra pokračuje, dokud někdo nezapomene pořadí póz.

Zábavný tip: Tato hra se skvěle hodí ke hře “Test rovnováhy” (část 7). Obě zahrnují pózování, a pokud začnete “Testem rovnováhy”, budete na “Telefon” pěkně rozehřátí.

12. Vybíjená

Požadavky: Měkký míč nějakého druhu

Jak na to: Pro starší děti je tato nadčasová hra ideální, pokud mají větší trampolínu. Stejně jako když jste chodili do tělocvičny, rozdělíte se na dva týmy – na každou stranu trampolíny jeden. Cílem je zasáhnout míčem druhý tým, aniž by ho chytil. Kdo zůstane jako poslední, vyhrává.

Zábavný tip: Můžete použít křídu, o které jsme mluvili v části 10, a nakreslit středovou čáru, kterou nesmí žádný z týmů překročit.

13. Simon říká…

Požadavky: Žádné

Jak na to: Simon říká je jedna základních dětských her a hraní na trampolíně může být velmi zábavné. Nechte někoho stát mimo trampolínu, zatímco ostatní skákající jsou na trampolíně. Osoba venku dává příkazy pomocí pokynu “Simon říká” (například: “Simon říká, udělej salto vzad”). Pokud slova “Simon říká” nejsou vyslovena před příkazem a skokan ho přesto udělá, prohrává hru.

Zábavný tip: Několik dobrých povelů “Simon říká” na trampolíně by mohlo znít: “Vyskoč co nejvýš”, “Skoč a otoč se ve vzduchu” a “Neskákej!”.

14. Skákejte do rytmu

Požadavky: Reproduktor

Jak na to: Tato hra je vhodná pro ty, kteří chtějí skákat s rytmem. Sestavte playlist oblíbených písní a pověřte jednu osobu, aby ho ovládala (bude také rozhodčím). Jakmile začne hrát píseň, musíte se snažit skákat v rytmu písně. Jakmile píseň skončí, přestanete. Daná osoba pak přejde k další písni. Po skončení všech písní porotce určí, komu se nejlépe dařilo držet rytmus.

Zábavný tip: Pro zpestření přidejte směs pomalých, středně rychlých a rychlých písní.

15. Horká brambora

Požadavky: Něco malého, například míč nebo pytel s fazolemi.

Jak na to: Hra Horká brambora funguje tak, že jedna osoba stojí mimo trampolínu a buď počítá, nebo zpívá nahlas. Zatímco tato osoba zpívá, ostatní si na trampolíně hází s malým předmětem (“horkým bramborem”). Když osoba přestane počítat nebo zpívat (kdy, to si určí sama), je vyřazena poslední osoba, která se “horkého bramboru” dotkla. Takto se pokračuje, dokud nezůstane jen jedna osoba.

Zábavný tip: Pokud se vydáte cestou zpěvu, vítěz předchozího kola si může vybrat, kdo bude mimo trampolínu a jakou písničku musí zazpívat. Je to skvělý způsob, jak udělat hru zábavnější a lehce trapnější!

16. Hra na trampolíně s mrtvým mužem

Požadavky: žádné

Jak na to: Všichni se musí naučit, jak se pohybovat na trampolíně. Nechte jednu osobu (“mrtvého muže”) sedět uprostřed trampolíny a počítejte do deseti. Ostatní účastníci se před “mrtvým mužem” skrývají pomocí nenápadných pohybů, jako je plazení, kutálení nebo tiché skákání.

Jakmile “mrtvý muž” dosáhne počtu 10, převalí se a se zavřenýma očima se plazí a snaží se označit jednoho z ostatních účastníků. Účastníci se během této doby mohou pohybovat, ale nesmějí přes “mrtvého muže” skákat. “Mrtvý muž” nesmí v žádném okamžiku vstát.

Zábavný tip: Vyzkoušejte tuto hru v noci, abyste si ji užili naplno!

Jaké další aktivity můžete dělat na trampolíně?

Šestnáct her uvedených v tomto článku je jen škrábnutím na povrch toho, co můžete na trampolíně dělat.

My ve Springfree Trampoline vás vyzýváme, abyste tyto hry vyzkoušeli a vymysleli si vlastní. Nakonec, trampolíny jsou všestranné a existuje tolik způsobů, jak se na nich bavit. Někdy stačí jen použít svou představivost.

Nebo pokud chcete další nápady, jak proměnit trampolínu v epicentrum vzrušení pro vaši rodinu a přátele, máme pro vás řešení.

Podívejte se na náš článek 50 způsobů využití trampolíny, kde najdete další jedinečné způsoby využití trampolíny.

Máme také jedinečné příslušenství k trampolínám a venkovní nabídky – například sadu Backyard Stargazing Kit nebo Backyard Camping Kit -, které můžete prolistovat, pokud chcete svůj zážitek z trampolíny ještě vylepšit.

A nakonec chceme slyšet vaše názory. Pokud máte nějaké dotazy nebo nápady, jak můžete svou trampolínu vylepšit, aby byla nejlepší v okolí, ozvěte se nám!

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, poskytování sociálních médií a analýze naší dopravy. Také sdílíme informace o vašem používání našich stránek se sociálními médii, reklamními a analytickými partnery.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.